Fites esportives 2017-2018
02.10.2018

Divendres passat, durant el Dia del Club, vam poder lliurar a totes les famílies un resum de les fites esportives més destacades dels nostres esportistes durant la temporada 2017-2018. 

 

BÀSQUET

Equip Sènior masculí

Ascens a COPA CATALUNYA màxima categoria del Campionat de Catalunya.

Equip Sènior femení

Competeix en el Campionat de Catalunya de Segona Categoria. 

Equip Sots21 masculí

Classificat pel Campionat de Catalunya S21 Preferent per a la temporada 2018-2019. Dels 8 millors equips de la màxima categoria de Catalunya. 

Equip Infantil “04” masculí

Primer classificat del seu grup categoria A2.

Participació en la fase eliminatòria categoria A2.

Equip Infantil femení

Campiones del seu grup categoria B2.

 Equip PreInfantil “05” masculí

Campions del seu grup categoria B1. 

Equip Mini femení

Campiones del seu grup categoria B2.

Ramon Romeu.

En 2018 celebra els seus 25 anys de vinculació amb el bàsquet desenvolupant les funcions de jugador, entrenador i col·laborador incondicional de la secció en tots els nivells. Figura clau en el bàsquet d’Horta.

 

HOQUEI

 L’Equip Absolut femení

Categoria Nacional Catalana.

 L’Equip Absolut masculí

Categoria Segona Catalana. (a 2 punts de la fase d’ascens a Primera Catalana).

Categories de Competició

  • TOTS els equips han accedit a les lligues de la Copa Federació.
  • Infantil “A” masculí classificat a les Finals a quatre del Campionat de Catalunya.
  • Juvenil masculí ha participat en les Fases eliminatòries del Campionat de Catalunya.

 

Categories de Formació

 Els següents equips han accedit a les Lligues preferents del Campionat de Catalunya.

  • Benjamí “A”.
  • Prebenjamí “A”. (7è lloc del Campionat de Barcelona).
  • Prebenjamí Iniciació “A”. (7è lloc del Campionat de Barcelona).

 

 

PATINATGE

Xantal Ramírez De Pablo (Sènior)

Figures Obligatòries

  • Campiona d’Espanya, categoria Nacional · A.
  • Campiona de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • Campiona de Barcelona, categoria Nacional · A.
  • Participa en la International German Cup – Freiburg.

Laura Avilés Berruezo (Sènior)

Figures Obligatòries

  • 4ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A.
  • 3ª Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • 3ª Campionat de Barcelona , categoria Nacional · A.

 Lliure

  • Participa en Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • Participa en Campionat de Barcelona, categoria Nacional · A.

Sigrid Bono Vega (Sènior)

Lliure

  • Participa en Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A.
  • Participa en Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • Participa en Campionat de Barcelona, categoria Nacional · A. 

Nàdia Alsinet Dameson (Sènior)

Lliure

  • Participa en Campionat Espanya, categoria Nacional · A.
  • 9ª Campionat Catalunya, categoria Nacional · A.
  • 3ª Campionat Barcelona, categoria Nacional · A. 

Berta Llorca Sans (Juvenil)

Figures Obligatòries

  • 4ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A.
  • Campiona Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • Campiona Campionat de Barcelona, categoria Nacional · A.
  • Participa en la International German Cup Freiburg.

  

Laia Fernández Zurita (Juvenil)

Figures Obligatòries

  • Campiona Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A.
  • Sots campiona Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.
  • 3ª Campionat de Barcelona, categoria Nacional · A.
  • Participa en la International German Cup Freiburg.

Lliure

  • Participa en el Campionat de Barcelona, categoria Nacional · A.

Matías Schelotto Levanavicius (Infantil) 

Lliure

  • 5è Campionat Barcelona, categoria Nacional · A.
  • Participa en Campionat de Catalunya, categoria Nacional · A.

Claudia Garcia Cocera (Cadet)

 Lliure

  • Campiona Campionat Barcelona, categoria territorial B

  

WATERPOLO

Equip absolut masculí

Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional (5é classificat)

Equip absolut femení

Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional.

Equip benjamí mixta

  • Campió de la Lliga Catalana.
  • Subcampió del Campionat de Catalunya

Òscar Asensio

  • Subcampió del món en el Campionat del Món juvenil de Szombatheli (Hungria).
  • Medalla de bronze Campionat d’Europa júnior en Minsk (Bielosuria).
  • Jugador becat al CAR de Sant Cugat.

Mireia Rico

  • Campiona d’Espanya Infantil FFAA amb la Selecció Catalana.
  • Seleccionada Beca CAR de Sant Cugat

Hugo Castro          

  • Campió d’Espanya Infantil FFAA amb la Selecció Catalana.
  • Seleccionat Beca CAR de Sant Cugat

Martina Cardona jugadora amb Beca CAR de Sant Cugat. 

Equips classificats pel Campionat de Catalunya (fases finals)

  • Cadet masculí
  • Cadet femení
  • Infantil masculí
  • Aleví masculí
  • Aleví femení
  • Benjamí mixt

Equip Veterans

Subcampions de la Lliga Catalana.

NATACIÓ

Martina Cardona. (16 anys)

3 medalles al Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu:

  • Campiona de Catalunya en 50m lliures,
  • Campiona en 50m papallona
  • 3a classificada en 100m papallona

Pablo Blasco (15 anys)

2 medalles al Campionat de Catalunya Infantil d’Hivern:

  • Subcampió en 50m. Esquena
  • 3er en 100 esquena

1 medalles al Campionat de Catalunya Infantil d’Estiu:

  • Subcampió en 50m. Esquena

Classificat pel Campionat d’Espanya Infantil d’Hivern i d’Estiu en 100m esquena

Marçal Fernández. (15 anys)

Classificat pel Campionat d’Espanya Infantil Estiu en 100m i 200m papallona (11è lloc) i 200m i 400m estils

Hugo Castro (14 anys)

Subcampió d’Espanya amb Selecció Catalana en Campionat per FFTT.

 3 medalles en Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern:

  • Campió en 100 i 200 papallona.
  • 3er 400 estils.

 2 medalles en Campionat de Catalunya Aleví d’Estiu:

  • Subcampió 200 papallona
  • 3er 100 papallona

Classificat Campionat d’Espanya Aleví d’Estiu 100 papallona i finalista en 200 papallona.

 

Joan Villamayor (13 anys)

4 medalles en Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern:

  • Campió en 200 esquena i1500 lliures.
  • Subcampió en 100 i 400 lliures.

3 medalles en Campionat de Catalunya d’Estiu Aleví:

  • Subcampió en 1500, 100 esquena i 400 lliures
  • Finalista en 200 lliures (5è lloc) 

Alba Peña (13 anys)

1 medalla en Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern.

  • 3era 100 esquena.
  • Classificada pel Campionat d’Espanya Aleví d’Estiu 100 i 200m esquena i 200m i 400m lliure

 

FINAL TERRITORIAL Benjamina (Campionat de Catalunya)

  • Daniela Terol. 10 anys. 100m lliure: Campiona de Catalunya. Q64 estils: 3a classificada
  • Marina Pineda. 10.5 anys.100m lliure: 2a classificada i Subcampiona de Catalunya.
  • Oriol Hurtado. 10,5 anys. Q64 estils: 2on classificat i Subcampió de Catalunya.

 

FINAL RELLEUS Benjamina (Campionat de Catalunya)

Marina Pineda, Daniela Lazaga, Oriol Hurtado i Pau Ortiz.

  • Campions de Catalunya. Relleu 4x50m Estils mixta 2008. 

RELLEUS 4x100 estils masculí Aleví

Joan Villamayor, Hugo Castro, Jaume Bergua i Dídac Rosa

  • 2n classificats Campionat Catalunya Hivern Aleví (Manresa)
  • Classificats pel Campionat d’Espanya Estiu Aleví (Sabadell)

Equip MÀSTER

 

Lorenzo Martín Usieto

  • Campió d’Espanya; 50m, 200m braça +65
  • Sots campió d’Espanya: 100m braça + 65
  • Campió de Catalunya en 100 braça +65 i subcampió en 50 braça.

 Carlos Martín Usieto

  • Sotscampió d’Espanya de; 50m espatlla +65.
  • Campió de Catalunya +65 en 50 esquena.

José Cuesta

  • Campionat d’Espanya: 50m i 1000m lliures + 65
  • Campió de Catalunya +65 en 100 lliures, subcampió de Catalunya en 50 lliures. 

Jordi Ribas

  • Campionat d’Espanya: 200m lliures + 65
  • Campió de Catalunya +65 en 200 braça i medalla de bronze en 50 braça.

Equip relleus Màster 4x50 estils +240 :

  • Campions d’España Carlos Martín, Loren Martín, B. Wanders i José Cuesta.
  • Campions de Catalunya 4x50 estils (Carlos Martin, Loren Martin, Bastiaan Wanders, Pedro Bago). 

Campions de Catalunya Relleus:

  • Relleu masculí +240, campió de Catalunya en 4x50 libres (Xavier Bedía, José Cuesta, Jordi Ribas y Sergi García).
  • Relleu femení +200, campió de Catalunya 4x50 estils (Carme Ruiz, Marina Ramisa, Gema Vallés, Visi Lázaro)
  • Relleu femení +200, campió de Catalunya en 4x50 libres (Marina Ramisa, Carme Ruiz, Visi Lázaro i Gema Vallés) 

Visi Lázaro – Campionats de Catalunya medalla de bronze + 60 en 50 braza

Gema Vallés - Campiona de Catalunya +55 en 50 papallona i subcampiona en 50 libres

Pedro Bago - Medalla de bronze +60 en 50 braça , en 200 estils, en 400 lliures i en 100 braça.

Carme Ruiz - Subcampiona de Catalunya + 60 en 50 braça

Marina Ramisa- Campiona de Catalunya +25 en 100 lliures, medalla de bronze en 50 libres y en 200 libres.

Bastiaan Wanders - Medalla de bronze +45 en 50 libres i en 100 papallona.

 

Xavier Bedia - Subcampió de Catalunya +60 en 50 libres.     

 

Unió Esportiva d’Horta – Ranking Català:

  • 5è classificat lliga Catalana de Natació Prebenjamina
  • 7è classificat en la Final Territorial Benjamina
  • 9è classificat en el Campionat de Catalunya Aleví Hivern / Estiu

 

Enhorabona a tots!!!! 



ADREÇA i CONTACTE

Unió Esportiva Horta - C/Feliu i Codina, 27 - 08031 Barcelona
Tel: 93 427 64 79 - Fax: 93 427 64 79
E-mail: uehorta@uehorta.cat
PATROCINADORS
Louise Se Va Qimet Horta Taberna Alibaba Temple Grup Consultors Pastas Gallo Caprabo Grau Xarcuters Santos Ochoa Bemen-3 Formació Professional Talleres Aranda Amma Horta Elements
2018 - Unió Esportiva Horta. Tots els drets reservats.