Fites esportives 2018-2019
15.10.2019

Avui compartim amb vosaltres les fites esportives que han aconseguit els i les esportistes de la Unió Esportiva d'Horta la temporada 2018-2019: 

BÀSQUET

Equip Sènior masculí

Competeix en COPA CATALUNYA màxima categoria del Campionat de Catalunya.

Equip Sots21 masculí

Tercer millor equip de Catalunya en la màxima categoria de Catalunya de l’edat.

Equip Júnior masculí.

2º Classificat Nivell B1 

Equip Cadet B masculí

Fases pel títol Grup especial 1º any  

Equip Cadet B femení

2º classificat nivell B1

Equip Cadet C masculí

3ª classificat  Nivell B1

Equip Infantil A femení

Campiones nivell B1 

Equip Preinfantil femení

Campiones Nivell A2

 

HOQUEI 

L’Equip Absolut femení

Categoria Primera Catalana, l’equip ha quedat un lloc per sota de l’ascens.

L’Equip Absolut masculí

Categoria Segona Catalana. (a 5 punts de la fase d’ascens a Primera Catalana).

 Categories de Competició i Formació

  • Juvenil “A” masculí ha participat a la Lliga de Preferentdel Campionat de Catalunya.
  • Infantil “A” masculí classificat a les Finals a quatredel Campionat de Copa Catalana (3r classificat).
  • Prebenjamí “Iniciació A” va jugar la fase final del Campionat de Barcelona, classificant 5è, eliminat pel campió a quarts de final. 
  • 6 equips han accedit a les lligues de la Copa Federació.
  • 8 equips han accedit a les lligues de la Copa Catalana.

PATINATGE

 Xantal Ramirez de Pablo (sènior)

FFOO

  • Campiona d’Espanya, categoria Nacional · A
  • Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
  • Campiona Barcelona, categoria Nacional · A
  • Participa a la International German Cup – Freiburg

 Laura Avilés Berruezo (sènior)

FFOO

  • 3ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
  • 4ª Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
  • 4ª Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
  • Participa a la International German Cup – Freiburg

 Lliure

  • Participa al Campionat Barcelona, categoria Nacional · A

 Laia Fernández Zurita (júnior)

FFOO

  • 2ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
  • Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
  • Campiona Barcelona, categoria Nacional · A
  • Participa a la International German Cup – Freiburg

 Berta Llorca Sans (júnior)

FFOO

  • 3ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
  • 3ª Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
  • 3ª Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
  • Participa a la International German Cup – Freiburg

 Anna Garcia Picazo (junior)

Lliure

  • 2ª Campionat Barcelona, categoria Territorial · B

 Eva Lachica Bosch (juvenil)

FFOO

  • 3ª Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
  • Participa al Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A

 Matías Schelotto Levanavicius (infantil)

Lliure

  • 5è Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
  • 2n Campionat Barcelona, categoria Nacional · A

WATERPOLO

 Equip absolut masculí

Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional.

 Equip absolut femení

Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional.

 Equip benjamí

  • 2on lloc i subcampió a la Lliga Catalana
  • 2on lloc i subcampió a la Final del Campionat de Catalunya.
  • Campió de la Christmas Cup
  • Subcampió Under-10 BCN

 Joan Villamayor (2005)

  • 2on lloc Campionat d’Espanya amb la selecció catalana al Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques
  • Nomenat MVP del Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques WP
  • Seleccionat equip nacional Campionat d’Europa Cadet disputat a Burgas (Bulgària).

 Hugo Castro (2004)        

  • Seleccionat equip nacional Campionat d’Europa Cadet disputat a Burgas (Bulgària).
  • Seleccionat Beca CAR de Sant Cugat

 Equip Juvenil femení:

  • 10è lloc Campionat d’Espanya Clubs

 Equips classificats pel Campionat de Catalunya (fase final)

  • Benjamí mixt
  • Aleví masculí
  • Aleví femení
  • Infantil mixt

Equip Màster

  • Campió de Catalunya.

Equip Veterans

  • Subcampions de Catalunya.

NATACIÓ

Joan Villamayor (2004)

  • 1er lloc i Campió d’Espanya amb la selecció catalana al Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques disputat a Madrid.
  • 2on lloc Campionat Catalunya Hivern Aleví 200m lliures 400m. lliures
  • 2on lloc Campionat Catalunya Estiu Aleví 100m lliures i 3er lloc 200m lliures

Hugo Castro (2004)

  • 3er lloc Campionat Catalunya Hivern Infantil 50m papallona 

Alba Peña (2005)

  • Campionat Catalunya Hivern Infantil: 3er lloc 400 m lliures i 100m esquena
  • Campionat Espanya Estiu Infantil. 32è lloc 200m esquena 

Manu Lazaga (2006)

  • 1er lloc i Campió. Campionat Cat Estiu Aleví. 200m papallona
  • 3er lloc Campionat Cat Estiu Aleví. 100m papallona
  • 8è lloc Campionat Espanya Natació Aleví Estiu (Sabadell). 200m papallona
  • 9è lloc Campionat Espanya Natació Aleví Estiu. 100m papallona 

Bernat Portolés (2006)

  • 3er lloc Campionat Catalunya Estiu Aleví: 200m lliures
  • Participa en el Campionat Espanya Natació Aleví Estiu: 200m lliures

 Pau Ortiz (2008)    

  • 1er lloc i Campió Catalunya Final Territorial 200m estils.

Marina Pineda(2008)

  • 2on lloc Final Territorial 200m estils

Daniela Lazaga (2008)  

  • 3er lloc Final Territorial 200m estils

 

FINAL RELLEUS - Campionat de Catalunya-

Any 2008 - Pau Ortiz, Marina Pineda, Daniela Lazaga, Oriol Hurtado          

  • 1ers i Campions de Catalunya 4x50m estils simultanis

Any 2010 - Gerard Pradas, Ares Cerezuela, Ona Capdevila Jana Cantera         

  • 3ers al Campionat Cat Final Relleus 4x50m esquena

Any 2011- Mia Tallón, Biel Font, Paula Pineda, Adrià Calvo

  • 2ons al Campionat Cat Final Relleus 4x50m lliures

Equip Benjamí (2008-09-10) 

  • 4t lloc a la classificació per clubs a la Final Territorial (de 80 clubs participants)
  • 25 nedadors/res classificats

Unió Esportiva d’Horta – Classificació final lliga Catalana de Natació

  • 2on classificat lliga Catalana de Natació Prebenjamina (de 77 clubs)
  • 5è classificat lliga Catalana de Natació Benjamina (de 84 clubs)
  • 41è classificat lliga Catalana de Natació Alevina (de 86 clubs)

  

NATACIÓ – equip Màster

Participació

Campionats d’Espanya (Tarragona) i Campionats de Catalunya d’hivern (UE Horta) i d’estiu (CE Mediterrani).

Medaller

Proves individuals - 47 medalles

  • 11 d’or, 22 de plata, 14 de bronze.

Proves de relleus – 10 medalles

  • 3 d’or, 2 plata, 5 bronze.

Medaller en el Campionat d’Espanya en Tarragona 

Carlos Martín:        1er i Campió d’Espanya de 50 y 100 esquena +65

Loren Martín:         Sots campió d’Espanya de 100 braça +65

Carme Ruiz:            3era d’Espanya en 50 esquena +60

Sergi G. Lucas:      3er d’Espanya en 100 esquena +45

Fins un total de 21 participants de l’equip de Màsters del club



ADREÇA i CONTACTE

Unió Esportiva Horta - C/Feliu i Codina, 27 - 08031 Barcelona
Tel: 93 427 64 79 - Fax: 93 427 64 79
E-mail: uehorta@uehorta.cat
PATROCINADORS
Aigües de Barcelona Louise Se Va Qimet Horta Temple Grup Consultors Pastas Gallo Caprabo Grau Xarcuters Santos Ochoa Bemen-3 Formació Professional Talleres Aranda Amma Horta Elements
2019 - Unió Esportiva Horta. Tots els drets reservats.