23.09.2016
La temporada 2015-2016 ha estat un any molt bo a nivell de resultats. Els nostres esportistes han treballat de valent per aconseguir uns èxits que hem volgut recollit en un dossier i que, a continuació, esmentem:
WATERPOLO
Equip absolut masculí
Campió de la lliga de 2a. Divisió Nacional, assolint l'ascens a la 1a. Divisió Nacional.
Equip absolut femení
Ha participat en la lliga de 1a. Divisió Nacional
Martina Cardona i Òscar Asensio becats al Centre d'Alt Rendiment (CAR) de Sant Cugat.
Equip Benjamí mixt
- 3er. lloc a la Lliga Catalana.
- 3er. lloc en el Campionat de Catalunya.
Equip aleví masculí
- 3er. lloc a la Lliga Catalana.
Equip aleví femení
- 3er. lloc en el Campionat de Catalunya.
Equip Màster de Waterpolo
- Campió de la Lliga Catalana de Waterpolo Màsters.
BÀSQUET
Equip Sènior "A" masculí
Competeix en el Campionat de Catalunya de Primera Categoria.
Equip Sènior femení
Competeix en el Campionat de Catalunya de Segona Categoria.
Equip Cadet ‘00 masculí
Ha competit en el Campionat de Catalunya Preferent, màxima categoria del bàsquet Català.
Equip Infantil ‘02 masculí
Ha competit en el Campionat de Catalunya Nivell A, màxima categoria del bàsquet Català.
NATACIÓ
10è. millor club en el rànquing de la FCN
La Unió Esportiva d'Horta assoleix la 10ena.posició en el rànquing de la Federació Catalana de Natació 2015.
Martina Cardona (2002)
- Medalla de bronze al Campionat d'Espanya Infantil (Màlaga) en 100m. papallona i 4t lloc als 50m. lliures.
- Campiona de Catalunya 2002 en 50. Lliures, 100m. papallona i 200m. estils.
Paula López (2002)
- 4at. lloc Campionat de Catalunya d'estiu en els 100m. papallona.
- Classificada i participant en el Campionat d'Espanya Infantil de Natació (Màlaga) en 100m. i 200m. Papallona
Joan Villamayor (2005)
Campió de Catalunya en Q64 50m. estils i 200m. lliures.
Equip de relleus any 2006 (Bernat Portolés, Sergi Cardona, Iván Ledo i Pau Álvarez).
Campió de Catalunya 4x50 m. lliures masculí.
Lorenzo Martín Usieto
- Campió d'Espanya de; 50m, 100m i 200m braça +65 i 100m estils
- Campió de Catalunya 50m braça +65
Carlos Martín Usieto
- Campió d'Espanya de; 50m, 100m i 200m espatlla +65
- Campió de Catalunya 50m espatlla +65
Campionats de Catalunya Màsters
Participació destacada en el Campionat de Catalunya de Natació (17 medalles). J. Rubio, M. Ramisa, S. Ramisa, J. Ribas, J. Cuesta, P. Bago
HOQUEI
L'Equip Absolut femení
Ha ascendit a la categoria 1era. Nacional Catalana.
L'Equip Absolut masculí
Competeix en la categoria 2ona. Nacional Catalana.
Equip Pre Benjamí
6è. lloc en el Campionat de Barcelona.
Equip Pre Benjamí i Iniciació
9è. lloc en el Campionat de Barcelona.
PATINATGE
Xantal Ramírez, sots-campiona en el Campionat d'Espanya de Figures Obligatòries categoria Sènior A.
Laura Carrillo, 5ena. en el Campionat de Barcelona de Figures Obligatòries, categoria Sènior B.
Patricia Boj, 7ena. en el Campionat de Barcelona de Lliure, categoria Infantil B.
Mar Tristán, 11ena. en el Campionat de Barcelona de Figures Obligatòries, categoria Júnior.
Resultats Iniciació:
Matías Schelotto, 1er. en el Campionat Intercomarcal Z2 de Lliure, categoria B menors.
Podi íntegre, en el Campionat Intercomarcal Z2 Figures Obligatòries, categoria Certifica: Laia Sebastian 1a., Alba Mas 2a. i Gemma Gatnau 3a.