Campionat de Catalunya de Natació Aleví
31.01.2022

Aquest cap de setmana, el 28,29 i 30 de gener, s'han celebrat els Campionats de Catalunya Aleví al Club Natació Lloret. El nostre equip participant estat format per un total de 10 nedadors:

  • Pol Font
  • Ona Capdevila
  • Carla García
  • Gerard Pradas
  • Víctor Gascó
  • Pol Cereijo
  • Paula Pineda
  • Mia Tallon
  • Judith Olivares
  • Carla Mudarra

Els nostres nedadors han nedat proves obligatories i de lliure elecció en les que han brillat en les seves marques i ens han deixat resultats molt interessants.


Des d’aquí volem felicitar a tot l'equip i fer 2 mencions, primer a les nedadores que per baixa no han pogut assitir, mirem endevant i ànims, tenim un altre oportunitat a l’estiu. I també felicitem a la Paula Pineda pel seu sots-campionat de Catalnyuna en la combinada de braça i al Pol Font per proclamar-se Campió de Catalunya en la combinada i fent mínima pel Campionat d'Espanya en 200 lliures i quedant-se a les portes de 2 proves més.


Moltes felicitats als nostres estrenadors per la seva feina


AQUÍ ELS RESULTATS:

Jornada 1_matí:
-Prova 1_200 est.
58_Carla García 3.07.92
83_Ona Capdevila 3.13.75

-Prova 2_200est.
1_Pol Font

-Prova 3_50 esq.
73_Paula Pineda
39_Mía Tallón

Jornada 1_tarde:
-Prova 10_200est.
11_Paula Pineda 3.07.70
53_Mía Tallón 3.24.66

-Prova 11_50 esq.
14_Pol Font 39.01

-Prova 13_200 esq.
25_Ona Capdevila 1.29.88 25

-Prova 15_100 ll.
13_Carla García 1.13.97

Jornada 2_matí:
-Prova 17_400ll.
17_Paula Pineda 5.59.90
78_Mía Tallón 6.42.45

-Prova 25_200ll.
1_Pol Font 2.11.63 ( mínima C España )

Jornada 2_tarde:
-Prova 27_200 esq.
23_Ona Capdevila 3.09.96

-Prova 29_200ll.
16_Carla García 2.40.90

-Prova 30_400 ll.
3_Pol Font 4.40.88

-Prova 32_100 esq.
20_Mía Tallón 3.25.55

-Prova 33_100 br.
7_Paula Pineda  1.37.24

Jornada 3_matí:
-Prova 36_200 ll.
41_Gérard Pradas 2.43.95
60_Pol Cereijo 2.48.86
105_Víctor Gascó 3.05.38

-Prova 37 400 ll.
63_Carla García 5.49.62
99_Ona Capdevila 6.06.35

-Prova 38_50 esq.
77_Gerard Pradas 48.67
Pol Cereijo 50.55 NQ
84_Víctor Gascó 49.66

Jornada 3_tarde:
-Prova 41_200est.
33_Gerard Pradas 3.02.14
Pol Cereijo 3.14.66 (desc.)
103_Víctor Gascó 3.27.78

-Prova 42_ 50 esq.
78_Carla García 49.98
102_Ona Capdevila 55.87


Total del combinat:

2009 masculí combinat de crol:
1_Pol Font Campió de Catalunya

2011 femení combinat d'esquena:
16_Mia Tallón

2011 femení combinat de braça:
2_ Paula Pineda Subcampiona de Catalunya

2010 masculí
Pol Cereijo
90_Víctor Gascó
41_Gerard Pradas

2010 fem.
Combinat d'esquena:
21_Ona Capdevila

Combinat de crol:
14_Carla García



Descarregar PDF
ADREÇA i CONTACTE

Unió Esportiva Horta - C/Feliu i Codina, 27 - 08031 Barcelona
Tel: 93 427 64 79 - Fax: 93 427 64 79
E-mail: uehorta@uehorta.cat
PATROCINADORS
Haxelia Aigües de Barcelona Abella Ribas Posa't Wap@ Nails & Friends Louise Se Va Qimet Horta Temple Grup Consultors Pastas Gallo Caprabo Grau Xarcuters Santos Ochoa Bemen-3 Formació Professional Talleres Aranda Amma Horta Elements
2022 - Unió Esportiva Horta. Tots els drets reservats.