Patrocinador Equip Aleví de Natació
Patrocinador Secció Nat_WP
Patrocinador Secció Nat_WP
Actuació dels nostres nedadors/es a Gandia
08.06.2016

Al XX Open Natació i Esports Gandia han participat un total de 13 clubs amb 416 nadadors. 212 homes I 204 dones

Classificació final de la U.E. Horta 4a posición

Total medalles:

13 ORs:  Jaume Bergua (200 papallona) Joan Villamayor (100 estils) Aroa Ayza (100 estils) Aliona Blasco (100 papallona) Felipe Zagal (100 braça) Maria Font (50 lliures) Arianne Rubio (50 lliures) Joan Villamayor (100 lliures) Arianne Rubio (100 lliures) Bernat Portolés (50 papallona) Jaume Bergua (50 papallona) Aroa Ayza (50 papallona) 4x50 lliures femení absolut (Arianne Rubio Emma Li Calvo Aliona Blasco i Clara Navarro)

16 ARGENTs: Joan Villamayor (200 papallona) Aroa Ayza (200 papallona) Clara Navarro (200 braça) Alba Peña (200 lliures) Arianne Rubio (200 lliures) Jaume Bergua (100 estils) Carla Barrio (100 estils) Guillem Bergua (100 papallona) Hugo Castro (100 papallona) Aliona Blasco (100 lliures) Maria Font (100 lliures) Carla Barrio (50 esquena) Guillem Bergua (50 papallona) Hugo Castro (50 papallona) Elvira Garcia (50 papallona) 4x50 lliures masculí benjamí (Hugo Castro, Dídac Rosa Jaume Bergua i Joan Villamayor)

16 BRONCEs: Hugo Castro (200 papallona) Elvira Garcia (100 esquena) Felipe Zagal (200 braça) Bernat Portolés (200 lliures) Aliona Blasco (200 lliures) Emma Li Calvo (100 estils) Bernat Portolés (100 papallona) Elvira Garcia (100 braça) Clara Navarro (100 braça) Dídac Rosa (50 lliures) Alba Peña (50 lliures) Clara Navarro (100 lliures) Alba Peña (100 lliures) Teresa Valls (50 braça) 4x50 lliures masculí prebenjamí (Bernat Portolés, Carlos Valls, Guillem Bergua i Nil Baeza) 4x50 lliures femení benjamí (Aroa Ayza Elvira Garcia Carla Barrio i Alba Peña)

Pel que fa a les marques destacar els 2.50.80 de Jaume als 200 papallona i els 2.54.43 a la mateixa prova de Joan; els 2.51.73 de Felipe als 200 braça i els 3.08.97 de Andrea Ortiz a la mateixa prova;  els 2.51.50 de Alba als 200 lliures; els 1.19.94 de Joan als 100 estils; els 1.48.37 de Guillem als 100 papallona; els 2.02.21 de Lucas als 100 braça i els 1.19.28 de Felipe a la mateixa prova i els 1.24.51 de Clara també als 100 braça; els 50.92 de Nil als 50 lliures i els 42.03 de Maria a la mateixa prova i els 28.72 de Arianne també als 50 lliures (quedant a 2 dècimes de la mínima nacional) i els 31.30 de Emma a la mateixa prova; els 1.08.04 de Joan als 100 lliures i els 1.37.65 de Maria a la mateixa prova, a més dels 1.18.75 de Alba i 1.02.94 de Arianne ambdues als 100 lliures; els 44.87 de Carla als 50 esquena; els 44.83 de Guillem als 100 papallona, els 34.01 de Jaume, els 48.92 de Elvira i els 39.78 de Aroa tots  també als 50 papallona.

El diumenge va entregar les medalles als nadadors la exnadadora olímpica Lydia Morant



ADREÇA i CONTACTE

Unió Esportiva Horta - C/Feliu i Codina, 27 - 08031 Barcelona
Tel: 93 427 64 79 - Fax: 93 427 64 79
E-mail: uehorta@uehorta.cat
PATROCINADORS
Louise Se Va Qimet Horta Taberna Alibaba Temple Grup Consultors Pastas Gallo Caprabo Grau Xarcuters Santos Ochoa Bemen-3 Formació Professional Talleres Aranda Amma Horta Elements
2017 - Unió Esportiva Horta. Tots els drets reservats.