Patrocinador Equip Aleví de Natació
Patrocinador Secció Nat_WP
Patrocinador Secció Nat_WP
Dia del Club
18.09.2017

Divendres 15 de setembre es va celebrar, al pavelló poliesportiu, el Dia del Club on, com cada any, es van presentar els equips de la secció i es van reconèixer les fites esportives aconseguides al llarg de la temporada.

El Gabi Hernández, ex-jugador de la UE Horta, va acompanyar-nos en la entrega de les distincions esportives que, en el cas de la nostra secció, van ser pels següentes activistes:

 

PREMIS ESPECIALS

Martina Cardona (2002). 5 medalles al Campionat de Catalunya d’Estiu de Natació Infantil (Lleida)

Joan Villamayor (2005). 3 medalles al Campionat de Catalunya d’Estiu de Natació Aleví (Reus)

Hugo Castro (2004). 2 medalles al Campionat de Catalunya d’Estiu de Natació Aleví (Reus)

Pablo Blasco (2003). 1 medalla al Campionat de Catalunya d’Estiu de Natació Aleví (Reus)

Daniela Terol (2008). Campiona de Catalunya Final Territorial (Q64) 9 anys.

Equip any 2008 - Daniela Terol, Marina Pineda, Oriol Hurtado i Pau Ortiz: BiCampions Catalunya en la Final Relleus 4x50m. lliures i 4x50 estils. 2017 (Barcelona)

Equip Pre-benjamí (2008-09). 2on. a la Lliga de Catalana de Clubs de Natació.

Lorenzo Martín Usieto

- Campió d’Espanya; 50m, 200m braça i 200m estils +65 i 100m estils.

- Sots campió d’Espanya: 100m braça.

-Rècords de Catalunya en 50m, 200m braça i 200m estils +65 i 100m estils +65.

-Campió Catalunya: 50m i 100m braça +65.

Carlos Martín Usieto

- Sots campió d’Espanya de; 200m espatlla +65.

-3er. en el Campionat d’Espanya: 50m i 100m espatlla +65.

-Campió de Catalunya: 50m i 100m espatlla +65.

José Cuesta

-3er. classificat Campionat d’Espanya: 50m, 200m i 400m lliures i 50 m papallona.

-4t. Campionat d’Espanya: 100m espatlla +65.

-Campió de Catalunya: 50m i 100m lliures i 3er. 50m papallona

Campionats de Catalunya

Equip relleus Màster +240 (Loren Martin, Carlos Martin, José Cuesta, Jordi Rubio): Campions de Catalunya Relleus: 4x50m lliures i 4x50m estils.

Jordi Ribas. Campió Catalunya 400m lliures i 2º en 50m braça + 65

Visi Lázaro. 2ª classificada 50m papallona i 3ª 50m lliures +60

Gema Vallés. 2ª classificada 50m papallona i 50m lliures +50

Pedro Bago. 3er. classificat 50m braça i 2º 100m i 200m braça +60

Finalment, el premi a l’Esportivitat va ser per a la Núria Montesinos i el premi a la Col·laboració per a la Sheila Solà i la Mar Parera

Moltes felicitats a tots i totes!



ADREÇA i CONTACTE

Unió Esportiva Horta - C/Feliu i Codina, 27 - 08031 Barcelona
Tel: 93 427 64 79 - Fax: 93 427 64 79
E-mail: uehorta@uehorta.cat
PATROCINADORS
Louise Se Va Qimet Horta Taberna Alibaba Temple Grup Consultors Pastas Gallo Caprabo Grau Xarcuters Santos Ochoa Bemen-3 Formació Professional Talleres Aranda Amma Horta Elements
2017 - Unió Esportiva Horta. Tots els drets reservats.